Ateisté ČR - webový portál - crowfunding kampaň

Novinky - Ateisté ČR - webový portál

Vybudujme ze současných webových stránek Ateisté ČR skutečný ateistický informační a diskusní portál.

Ostatní

V televizním pekle

Ano došlo na to že Petr Tomek jako zástupce ateistů navštívil pořad, který je ideovým nástupcem Kotle - Máte slovo. Nebudeme vás napínat, přežil to. V televizním pekle Obrázek

I když je název pořadu vlastně klamavou reklamou, protože v něm prostor pro více slov dostane jen ten nejdrzejší, stejně se do něj nakonec podařilo propašovat pár myšlenek, které stojí za to. Pokud nemáte opravdu pevné nervy, tak si to ale nepouštějte. 

Sestava byla silná: Claire Klingenberg – prezidentka Evropské rady skeptických organizací, Radko Tobičík – místopředseda Astrologické společnosti ČR, Ivana Regina Kupcová Sádlová – kartářka, Tereza Skálová Demeová – jasnovidka, Jolanda – kartářka, Petr Tomek – předseda Ateistů ČR, Petr Jan Vinš – teolog, Jeroným Klimeš – psycholog a další.

Většinu prostoru dostali věštci, kteří se se svými argumenty dokázali v podstatě vyšachovat sami, ani k tomu příliš skeptiky nepotřebovali.

Nejoblíbenější citát večera
Petr Tomek: Vy dáváte jen příklady, které můžete ovlivnit....
Demeová: Já jsem předpověděla smrt svého manžela! I toho druhého!

Odkaz na pořad Máte slovo

Dost ale o televizních pořadech.

Zapište si:  12. 9. se opět sejdeme v salonku restaurace na Břežance od 17 hodin.

 

Ano, léto už je nějakou dobu ve své druhé polovině. Co nás tedy čeká až se všichni navrátíme zpět opálení a zrekreovaní? (Vy, co jste trávili léto v kanceláři, mě prosím nekamenujte.) Než skončí prázdniny dejte si Skeptické pivo Obrázek

Inu, úplně nejbližší událostí je Skeptické pivo pořádané organizátory Pátečníků.

Pokecat o kritickém myšlení totiž nikdy neškodí a zároveň jsou nám po posledních událostech skeptici ze Sisyfa zase o něco blíž. Nedávno totiž z facebookové stránky Sisyfa zmizel článek popisující výsledky výzkumů vlivu náboženství. Ano, náboženství v nich nedostalo jedničku s hvězdičkou.

Záloha článku: Má náboženství pozitivní vliv na morálku? Zdá se, že nikoli.

Srpnové skeptické pivo se bude konat ve středu 29. 8. v restauraci Dno pytle od 18:00 do asi 23:00.

Stránka události Srpnové skeptické pivo.

A nezapomeňte si poznamenat že první schůzka ateistů po prázdninách bude 12. září!
Brzy budou následovat podrobnosti.

Umíte kreslit nebo vytvářet vtipné komentáře k obrázkům? Přidejte se k nám! Hledáme autory obrázků a ilustrátory Obrázek

Myšlenky se nikdy nešíří lépe, než když k nim připojíte dostatečně výstižný obrázek.To platí tím více, když jsou vtipné.

Jak už možná víte, autorem motivu na naše trička je Dan Černý. Žel, je to zároveň poměrně vytížený výtvarník a my bychom dost často potřebovali jednoduchým kresleným vtipem okomentovat některý hloupý výrok nebo absurdní událost, která se právě stala. 

Proto pokud máte umíte kreslit nebo vytvářet vtipné obrázky, případně máte na nějaký takový obrázek právě nápad, kontaktujte nás na info@osacr.cz