Startovač - financování projektů

Ateisté ČR - webový portál - crowfunding kampaň

Novinky - Ateisté ČR - webový portál

Vybudujme ze současných webových stránek Ateisté ČR skutečný ateistický informační a diskusní portál.

Ostatní
Po létě chceme pozvat zajímavé hosty, kteří mají co říci k našim tématům. Můžeme si dovolit takto uvažovat díky vaší podpoře. Hledáme hosty - díky vám! Obrázek

V tuto chvíli máme vytipovaných několik přednášejících, které bychom chtěli oslovit na podzimní přednášky. V roce 2019 bychom potom uspořádali větší přednáškovou a workshopovou akci.

To předpokládá určité výdaje na přednáškovou místnost, propagaci, cestovné, tlumočníka, diety přednášejících atd. S tím si i díky vám teď nemusíme dělat tak těžkou hlavu. Stále na nás ale zůstane ležet organizace akcí.

Předem bychom měli upozornit, že nemáme a zatím v nejbližší době ani nebudeme mít na to, abychom pozvali někoho z těch nejslavnějších. U mnohých to vylučuje už samotná cena letenky.

I u nás se ale dělá kvalitní věda zkoumající lidské myšlení, logické klamy a náboženství skutečně bez předpojatosti a máme i zajímavé tipy na přednášející z okolních států.

 

PS: Trochu se omlouváme za zpoždění triček. Snažili jsme se sehnat informace o velikostech, což nám zabralo poněkud více času, než jsme doufali. Nakonec tiskneme právě z tohoto důvodu na dvakrát. První várka je právě v tisku.

 

 

Poslední schůzka před létem by nám vyšla na stejné datum jako otevřená akce Skeptické pivo, což je problém, protože mnoho z nás je v obou organizacích jak v Ateistech ČR , tak v Sisyfovi. Pokud se vám to ale nežinýruje, proč neudělat společný sraz? Pojďte na pivko se skeptiky Obrázek

Pozvání od skeptiků:

Milí skeptici a příznivci.
Rádi bychom vyzkoušeli skeptické pivo v trošku novém pozměněném hávu.
Po vzoru setkání Ateistů ČR bychom chtěli vyzkoušet argumentační hru. Podrobněji vysvětlíme na místě, ale princip je jednoduchý. Na kartičkách jsou z jedné strany napsány nejčastější argumenty konspiračních teoretiků, šarlatánů, ezoteriků... a jejich příznivců. A úkolem je na ně pokud možno co nejlépe reagovat.
Kartiček už máme asi 40, nicméně pokud by Vás napadaly nějaké Vaše oblíbené argumenty, které od alternativců a konspirátorů často padají v diskuzích, neváhejte nám je napsat (nejlépe do soukromé zprávy). I pokud se budou shodovat s těmi co už máme, může nám to například pomoci vylepšit formulaci.Co se týče Vašich tipů na argumenty tak prosím berte v úvahu, že se musí tvrzení vejít na poměrně malou kartičku. Takže ideální jsou stručná tvrzení typu "Evoluce je jen teorie" nebo otázky typu "Odkud berou ateisté morálku?".
No a nakonec samozřejmě pokec...

Tedy nezapomeňte 20. června v 18:00 v restauraci Dno pytle Vinohradská 1485/63, 120 00 Praha!

Dostali jsme mnoho dotazů, jestli bude možné tričko pořídit i jinak. Trochu jsme váhali, ale nakonec svolili.

Důvodů jsme měli dost. Především však ten, že s tričkem bylo dost práce a při malém počtu potisků by vycházely nesmyslně draho.

Nepřipadalo nám však úplně fér, že u některých odměn je tričko dráž než je cena jednorázové doměny, tak snižujeme i všem přispívajícím kumulativní cenu na 1000 kč.

Museli jsme to ale pořešit trochu šalamounsky, protože Patron automaticky počítá s pravidelnými příspěvky.

Pokud chcete pouze jednorázovou odměnu, stačí jednou zaplatit a pak si pravidelné přispívání odhlásit v "Moje odměny" (roletka pod zelenou šipkou vpravo nahoře).

Trička budeme rozesílat tak, aby přišly do konce června.