Startovač - financování projektů

Ateisté ČR - webový portál - crowfunding kampaň

Novinky - Ateisté ČR - webový portál

Vybudujme ze současných webových stránek Ateisté ČR skutečný ateistický informační a diskusní portál.

Ostatní
Naše přednáška a beseda už byla zařazena do programu Prague Pride. Udělej si na nás čas! Přijď za námi 8. srpna na Pride do galerie Langhans Obrázek

Ve čtvrtek 8. 8. 2019 od 15 hodin začne v galerii Langhans - Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1 (najdete snadno podle Foto Škoda) náš příspěvek k problematice LGBTQ+

Byl už nejvyšší čas. Je totiž smutným pravidlem, že se (alespoň u nás) bojovníci za rovná práva pro LGBTQ+ častěji zaštiťují duchovnem zatímco jejich odpůrci apelují na "zdravý rozum".

Jenže co když je ten "zdravý rozum" v rozporu s vědeckými poznatky?

Zkusíme se podívat na několik častých představ co nejskeptičtěji.

Náš příspěvek najdete pod názvem:

LGBTQ očima vědy

Není to chyba přírody - Homosexualita jako frekvenčně závislá strategie napříč živočišnou říší.

Výzkum v živočišné říši ukazuje, že homosexualita není evolučním omylem, ale že určité procento homosexuálů přináší některé výhody a je tedy adaptací, nikoli maladaptací.

Výzkum homosexuálních rodičů – můžeme dělat závěry?

Jedním z argumentů odpůrců manželství pro všechny jsou následky, které by měly nést děti vychovávané homosexuálními páry. Jenže tato generace nebude první. Z těch předešlých už výsledky máme! Co ukazují?

LGBTQ+ témata napříč historií

Procento LGBTQ+ lidí včetně lidí s neurčitým pohlavím, nebinárních a transgender bylo v historii pravděpodobně stále stejné. Kam se tedy všichni ti lidé poděli? Co přinesla snaha o "očištění" historie a jaké jsou její paradoxní následky.

(Richard Halliburton, Verlaine s Rimbaudem, Toyen, drtič lebek, gladiátorka z Credenhill, zakladatel americké kavalerie Casimir Pulaski, Sapfó)

 

Zeptejte se ateisty

Ani jsme se nenadáli a náš kanál "Zeptejte se ateisty" má už šest pokračování. Trochu uvažujeme o tom, že bychom zachovali i druhý formát rozhovoru na pohovce pod pracovním názvem Sofa Zeptejte se ateisty Obrázek

Zatím se ve videu dost opakujeme, ale v budoucnu máme v plánu samozřejmě svát i další lidi a to zvláště v případě, že bude jednoduchá otázka vyžadovat erudovanější odpověď. 
A co vy? Jste přece také ateisté, nechcete také vystoupit před kamerou?

Náš videokanál najdete zde.

Nějak se nám přitom přihodilo, že jsme v rámci natáčení odpovědí na otázky z OSACR.cz spáchali jeden improvizovaný rozhovor jen tak, abychom viděli, jak by to vypadalo. Tak jsme natáčeli... Obrázek

Zatím to úplně na chlubení není, ale pro leckoho by to už zajímavé být mohlo.
Abyste mohli srovnat jak vypadala videa, která jsme měli v plánu natočit, tak tady je první z nich:

Pokud videa v náhledu nevidíte, můžte přejít rovnou na Youtube:

https://youtu.be/-Ym-CbEUN6k

https://youtu.be/9iITMfDpKsI