Ateisté ČR - webový portál - crowfunding kampaň

Novinky - Ateisté ČR - webový portál

Vybudujme ze současných webových stránek Ateisté ČR skutečný ateistický informační a diskusní portál.

Ostatní
Ano, už je to tak, bude se přednášet. Ateismus na STARconu Obrázek

Na vědecké linii conu věnovanému všem příznivcům Star Treku, Star Gate a Star Treku se objeví také příspěvek Petra Tomka:

Proč ateisté vycházejí z utajení?

Málokoho napadne, že jsme byli vlastně v nedávné době svědky něčeho zvláštního. Po celém světě se totiž začali objevovat lidé s cedulemi "Hi mom, I'm an atheist". Proč to dělají a je naše představa světě opravdu založená na mystifikacích, jak tvrdí?

Svým způsobem je to možná to nejlepší místo, protože se tu scházejí fanoušci seriálu napsaného nesmírně zajímavým ateistou Gene Roddenberrym s fanoušky seriálu, kteří po bozích zpravidla střílejí.

STARcon začíná v pátek 6. 4. 2018 od 18:00a končí v neděli 8. 4. 2017 v 11:00 na adrese ZŠ a MŠ Ohradní 49, Praha 4.

Přesný čas přednášky zatím není znám. Sledujte program na stránce STARconu.

No a když už jsme u těch conů...

trek.jpg

Pokud byste chtěli ale přijít na akci, která se koná dříve, tak ž za týden budeme mít zase jednu z našich pravidelných schůzek.

Odkaz na údálost na facebooku

 

No ano, už bylo na čase. Vyrábíme placku a Bůh je nejhorší kuchař Obrázek

Slíbili jsme placku a tak tedy slib plníme. Měla by k vám dorazit v průběhu února. Samozřejmě to napoprvé nemohlo být nic jiného než "áčko". Tenhle symbol vznikl původně pro The Out Campain.

Jeho smyslem bylo ukázat, kolik vlastně ateistů skutečně je. Věřící totiž rádi ateisty přehlížejí jako "nevýznamnou menšinu". Podle posledních odhadů je nás ale na světě v současnosti přes jednu miliardu a tedy více, než například hinduistů (900 milionů), o náboženstvích jako je sikhismus (25 milionů), džinismus (asi 7 milionů) či judaismus (asi 14 mil.) nemluvě.

Navzdory obecné představě jsou ateisté rozšíření po celém světě, včetně islámských diktatur a jejich procento v komunistických režimech není výrazně odlišné (oproti vyspělým zemím často i nižší, např Čína má méně než 8% ateistů).

Naopak velké množství ateistů je ve vyspělých zemích Evropy a Asie.

No ale dost už té demografie, chtěli jsme vás ještě upozornit na zajímavý projekt www.nuttybible.com který ukazuje ty nejdivnějí biblické výroky.

Jako ukázku tu máme jeden obrázek, který by se dal nazvat "Bůh je nejhorší kuchař".

8574390_orig.jpg

Procenta na našem účtu velmi uspokojivě rostou, za což jsme vám všem opravdu vděční, a tak je snad na místě připomenout, že se snažíme i my. 135% a sonda do české politiky Obrázek

Seriál Honzy Wernera při kterém se dotazuje na náboženské postoje našich politiků dostal další díl. Stojí za to si jej přečíst hezky popořadě.

Celé to vlastně začalo dopisem, který Honza rozeslal (s naším vědomím) zástupcům politických stran s dotazem, jestli budou prosazovat zákony proti rouhání.
Cituji z dopisu:

Ti liberálnější z Vás si teď zřejmě říkají, proč jsme tak „zpátečničtí“. Jsme ale skutečně zpátečníci? Proti-rouhačské zákony dnes fungují v celé řadě států Evropské Unie: Například v Irsku, Německu, Polsku, Řecku, Finsku a ještě donedávna i v Dánsku. Z neevropských křesťanských států mají proti-rouhačský zákon třeba na Novém Zélandu, v Salvadoru či na Filipínách. Samozřejmě nám nejde o nějaké drakonické tresty. Stačí urážku víry či ostentativní projevy rouhání se sankcionovat pokutami, případně podmínkou.

Přestaňme si sami pod sebou podřezávat větev a chraňme naši vlastní identitu. Ne hloupou xenofobií, ale třeba křesťanským Desaterem. Nejsme proti ateistům, chceme pouze, aby byl pilíř naší civilizace alespoň nějak chráněn.

Předem děkujeme za odpověď.

S pozdravem

Filip Balcar a kamarádi Jirka, Honza, Norbert, Ondra, Lukáš, Franta a David

Proč ho poslal jménem fiktivního věřícího Filipa? Inu, z minulosti jsme měli důvod podezírat naše politiky z toho, že mají dvě tváře - jednu pro veřejnost a druhou pro souvěrce. A také jsme nečekali, že by byli o tomto tématu příliš sdílní, kdybychom jim napsali jménem spolku Ateisté ČR.

Reakce byly skutečně zajímavé a 17. 10. 2017 pak zveřejnil Honza Werner výsledky svého průzkumu v článku Předvolební průzkum: Chtějí české politické strany zavést proti-rouhačský zákon?

Poslední reakce přišly se značným zpožděním a naši čtenáři si je mohli přečíst 5. 1. 2018 v článku Robejšek souhlasí s protirouhačským zákonem. Matěji Stropnickému by nevadil v programu Zelených.

 O další sondu se Honza Werner pokusil v případě prezidentských kandidátů. Tentokrát byly reakce méně početné, snad proto, že nevystupoval inkognito. Více si přečtěte v článku Marek Hilšer a Jiří Hynek odpověděli na otázky Ateistů ČR. Ano odpověděli jen dva.

V budoucnosti chceme v podobných akcích pokračovat, protože se v těchto případech ukázalo, že není jedno, jakou představu o podstatě světa má člověk, který se chce na jeho uspořádání spolupodílet. Vyznání politiků nesmí být napříště soukromá věc. Už nikdy!