Startovač - financování projektů

Ateisté ČR - webový portál - crowfunding kampaň

Novinky - Ateisté ČR - webový portál

Vybudujme ze současných webových stránek Ateisté ČR skutečný ateistický informační a diskusní portál.

Ostatní
Asi jste si všimli poněkud podivného sporu, který vyzníval, jako kdyby spolek skeptiků Sisyfos obhajoval exorcismus. Je to trochu jinak, ale stejně to ještě bude zajímavá kauza. Ateisté, Sisyfos a exorcismus Obrázek

V rozhovoru na rádiu Wave byl totiž Petr Jan Vinš představen zároveň jako kněz, skeptik a člen spolku Sisyfos. Přitom celkové vyznění vypadalo tak, jako že pro spolek skeptiků není exorcismus žádný problém.

Ovšem my, jako organizace, která občas se spolkem Sisyfos spolupracuje na některých projektech, bychom v tom nutně museli vidět konflikt s našimi zájmy i se skeptickým myšlením.

O tom že exorcismus je v rozporu se skeptickým myšlením přitom moc pochyb není a zmínku na toto téma najdete i na stránkách Sisyfa.

www.sysifos.cz - heslo Exorcismus

Na kauzu reagoval Slávek Černý za Ateisty ČR v článku Selektivní skeptici: Petr Jan Vinš z vedení spolku Sisyfos propaguje exorcismus (P. J. Vinš ve skutečnosti poměrně krátce vede jednu sekci, není tedy v užším vedení spolku).

Petr Tomek zatím svůj komentář teprve připravuje.

Kromě toho že tedy nyní očekáváme od spolku Sisyfos jednoznačné prohlášení o exorcismu, jsme společně také navrhli veřejnou diskusi mezi zastánci exorcismu a jeho odpůrci. Měla by ve výsledku přispět jak k tomu, aby se vyjasnilo, jak to vlastně P. J. Vinš myslel, tak k vysvětlení našich postojů.

Zástupci obou stran už s tímto řešením vyjádřili souhlas. V tuto chvíli jde hlavně o praktické detaily, tedy o to kdy, jak a kde se diskuse uskuteční.

Všechny placky jsou už na cestě k vám a diskusi o exorcismu si už můžete pustit on-line.

Rádi bychom vás teď poprosili, abyste napsali na náš kontaktní email info@osacr.cz , pokud vám naše ateistické áčko behem příštího týdne nedorazí.

Odkaz na záznam

 

Ano máme je a pouštíme se do rozesílání. První várka placek je na světě Obrázek

Můžete nám ovšem dát vědět, pokud si je chcete vyzvednout po besedě na projekci filmu Bitva se Satanem, nebo na pravidelné schůzce, která bude opět od 17 hodin v Restauraci Na Břežance a to 14. 3. 2018.

Facebooková stránka události