Ateisté ČR - webový portál - crowfunding kampaň

Novinky - Ateisté ČR - webový portál

Vybudujme ze současných webových stránek Ateisté ČR skutečný ateistický informační a diskusní portál.

Ostatní

Najděte nás na Prague Pride!

Ano, letos konečně vystoupíme v programu festivalu Prague Pride. Proč? Najděte nás na Prague Pride! Obrázek

Je správný čas připomenout, že Prague Pride není jen průvod, ale spíše festival a patří k němu i koncerty, přednášky a besedy.

Pravda, mohli bychom to vše nechat na LGBTQ organizacích, jenže tím bychom se zbavili části vlastní odpovědnosti a myslíme si, že by v diskusi náš pohled chyběl.

Většina, ne-li všechny předsudky vůči minoritním sexuálním orientacím pochází z náboženství.Často z velmi archaické podoby náboženství. To samozřejmě neznamená, že by je nemohli sdílet i lidé nevěřící (však víme své... Kolikrát přebíráme názory, aniž bychom se nad nimi nejprve zamysleli?). Často se přitom zaštiťují vědou.

Mnohé vědecké problémy spojené s LGBTQ jsou ale laickou veřejností i médii interpretovány chybně. Ukážeme si několik z nich a vystavíme je kritice.

Náš příspěvek najdete pod názvem:

LGBTQ očima vědy

Není to chyba přírody - Homosexualita jako frekvenčně závislá strategie napříč živočišnou říší.

Výzkum v živočišné říši ukazuje, že homosexualita není evolučním omylem, ale že určité procento homosexuálů přináší některé výhody a je tedy adaptací, nikoli maladaptací.

Výzkum homosexuálních rodičů – můžeme dělat závěry?

Jedním z argumentů odpůrců manželství pro všechny jsou následky, které by měly nést děti vychovávané homosexuálními páry. Jenže tato generace nebude první. Z těch předešlých už výsledky máme! Co ukazují?

LGBTQ+ témata napříč historií

Procento LGBTQ+ lidí včetně lidí s neurčitým pohlavím, nebinárních a transgender bylo v historii pravděpodobně stále stejné. Kam se tedy všichni ti lidé poděli? Co přinesla snaha o "očištění" historie a jaké jsou její paradoxní následky.

(Richard Halliburton, Verlaine s Rimbaudem, Toyen, drtič lebek, gladiátorka z Credenhill, zakladatel americké kavalerie Casimir Pulaski, Sapfó)

Zpět na výpis