4Foto Akademie | crowdfunding kampaň

4Foto Akademie

Zkušená dvojice lektorů Roman Pihan a Honza Březina rozjíždí vzdělávací portál pro fandy a milovníky fotografie. Podpořte vznik online akademie.

Technika

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

4Foto začalo jako videocast, ve kterém jsme se chtěli podělit o naše fotografické zkušenosti a znalosti. Po osmdesáti dílech jsme si řekli, že je prima reagovat na dotazy diváků a být spontánní, ale že bychom mohli udělat ještě něco víc. Rádi bychom toto naše hobby posunuli na novou úroveň a rozjeli vzdělávací portál pro fotografy. Akademie si klade za cíl přinášet ucelené, komplexní a opravdu do hloubky jdoucí on-line kurzy a návody pro fotografy. Abychom mohli takto rozsáhlý projekt nastartovat, prosíme vás o pomoc.

 4Foto_1.jpg

Kdo jsme?

Oba dva se fotografii věnujeme strašně dlouho a navíc už přes deset let o ní i přednášíme, píšeme a natáčíme. Roman Pihan je autorem jedné z nejúspěšnějších knih o digitální fotografii u nás - Mistrovství práce s DSLR. Honzu Březinu možná znáte spíš z videocastů, článků, jako lektora či Adobe certifikovaného experta. Společně jsme odučili tisíce fotografických kurzů, napsali milióny znaků ve článcích o fotografii, projeli víc jak stovku zemí s fotoaparátem a učili fotografii na šesti kontinentech. Prostě fotografií žijeme dnem i nocí. Už pár let nepravidelně publikujeme úspěšná videa o fotografii na webu 4Foto.cz, ale víme, že by šlo dělat mnohem víc.

 

Co bude 4Foto Akademie?

Cílem 4Foto akademie je vytvořit sbírku odborných textů, výukových videí a úkolů pro fotografy, ve kterých najdete víc, než jen povrchní a často technicky nepřesnou sbírku pouček o fotografii, kterých je plný Youtube. Pokud nám to vaše podpora dovolí, rádi bychom se projektu věnovali pravidelně a kromě videí přidali i uzavřené diskuzní forum pro opravdové zájemce o fotografii, on-line poradnu a e-knihy.

 

Dělat kvalitní online kurzy vyžaduje čas, technické zázemí a podporu dalších lidí. Proto jste se rozhodli zkusit z nepravidelného videocastu vytvořit komplexní online akademii s vaší pomocí. Pokud se rozhodnete stát patronem projektu, pomůžete vzniknout něčemu opravdu užitečnému a zároveň získáte přístup k rozrůstajícímu se archivu a dalším službám. Pojďme společně dokázat, že to jde bez reklam, tendenčních informací a povrchnosti. Pojďme se věnovat fotografii společně, pravidelně a do hloubky.

 

4Foto_2.jpg

Co je cílem projektu?

Cílem je dělat on-line kurzy, která budou komplexní, technicky korektní, podrobný, do hloubky, nadčasová a nezávislá na obchodních zájmech značek a prodejců. Výuková videa budou k dispozici jak online, tak pro stažení, abyste se mohli kouknout kdykoli a kdekoli.

Rádi bychom provozovali projekt, který bude podporovat kreativitu, inspirovat a pomáhat s řešením každodenních fotografických starostí. Fotografii se věnujeme roky, máme ji rádi a baví nás se dělit o naše zkušenosti. Pojďte do toho s námi ...

 

Jak bude vypadat výuková lekce?

Vždy vybereme jedno konkrétní téma, pro které připravíme výukový text a video, ve kterém si vše vysvětlíme a ukážeme. Dále ke každé lekci bude zadán domácí úkol, při kterém si procvičíte dané téma a ověříte v praxi, zda vše opravdu funguje jak má. 4Foto Akademie bude přístupna pouze patronům a předplatitelům.

Co si o tomto projektu myslíte?

 • Splněno 3 449 Kč (34 %)
 • U Patrona podporujete autora a projekt pravidelně. Pročtěte si popis projektu, ať se správně rozhodnete.
 • Cíl 1 10 000 Kč
  Cíl 2 20 000 Kč
  Cíl 3 40 000 Kč
 • 8 %
  1 2 3
 • Podpořte projekt
 • Tento projekt podporuje 7 Patronů

Autor projektu

Jan Alisczech Brezina - obrázek
 • projekt od Jan Alisczech Brezina
 • Česká republika

Odměny (Rewards)

99 Kč měsíčně

Podpořme dobrou věc

I malá částka nám může pomoci rozjet celý projekt. Uvedeme vás mezi podporovateli projektu na webu a získáte přístup do uzavřeného diskuzního fora.

Počet dostupných odměn: 97/100

Podporuje 1 Patron

200 Kč měsíčně

Chci víc, než jen cvakat - BASIC

Získáte základní členství v akademii s přístupem k výukovým textům a diskuznímu foru.

Díky vašemu patronství budeme o krůček blíž k plnému provozu a vy získáte pravidelnou dávku nových informací.

Počet dostupných odměn: 99/100

Podporuje 0 Patronů

400 Kč měsíčně

Chci se naučit fotit - STANDARD

Získáte plné členství v akademii s přístupem k celému archivu textů i výukových videí a diskuznímu fóru. Budete tak mít přístup ke komplexnímu vzdělávacímu nástroji.

Vaše láska k fotografii pomůže vzniknout unikátnímu projektu!

Počet dostupných odměn: 29/30

Podporuje 1 Patron

590 Kč měsíčně

Myslím to s fotkou vážně - VIP

Získáte VIP členství v akademii. Kromě výukových textů, videí a diskuzního fóra dostanete ke každé lekci zadaný domácí úkol a lektoři vám dají zpětnou vazbu k odevzdaným fotografiím. Získáte tak osobní přístup a vedení lektorů!

Společně to dokážeme! Fotografie je pro nás víc, než jen hobby.

Počet dostupných odměn: 35/50

Podporuje 5 Patronů

1 990 Kč měsíčně

Hezky z očí do očí - VIP+

Máte rádi osobní setkání a nestačí vám on-line vzdělávání? Dáme vám VIP členství v akademii a k tomu 2 hodinový individuální fyzický kurz fotografie v našem pražském ateliéru každý měsíc!

Pozor vhodné opravdu jen pro vážné zájemce - nebudeme vás šetřit :)

Počet dostupných odměn: 5/5

Podporuje 0 Patronů