125% : Jsme v polovině kampaně a píše se o nás!
3. 10. 2016

125% : Jsme v polovině kampaně a píše se o nás!

Díky vám máme jistotu, že se stezka stavět bude, ale kampaň ještě stále běží a přitahuje pozornost.

O chystané planetární stezce se teď můžete dočíst na Nedd.cz v článku Julie Novákové Chcete si udělat meziplanetární procházku? Již brzy to půjde hned za Prahou a na blogu Vzdálené světy v článku Tomáše Petráska Planetární stezka údolím Vltavy. Radost nám udělaly také Libčické křižovatky článkem Marka Coufala: Kde hledat v budoucnu Libčice?

Právě v tuhle chvíli takovou popularitu potřebujeme.

 První meta je totiž daleko za námi, ale ta druhá nás stále ještě čeká.

Ano, je to tak. V polovině kampaně máme vybráno 125%, nicméně do úplného zadotování všech těles včetně měsíců a Slunce nám ještě hodně chybí. Základní cílovou částku jsme volili jako náklady na vybudování obyčejné planetární stezky. Celkové náklady včetně všech měsíců by ale dělaly 112 000 kč

Pokud vás zajímá, co na těch "pár kuličkách" stojí tolik peněz, tak smutnou pravdou je že celá planetární stezka musí být "wasserdicht, bombenfest und idiotensiche", tedy "vodě odolná, bombou nerozbitná a před blbcem ochráněná.

Planetární stezka musí vydržet nejen rozmary počasí, ale i řeky a lidí. Vzhledem k událostem nedávných let nás trochu děsila představa Slunce - betonové koule poskakující za povodně korytem Vltavy a potápějící lodičky záchranářů. Proto bude naše Slunce nejen betonové, ale také ukotvené k zemi.

Slunce také v sobě nesmí mít dutiny, do kterých by mohla vniknout voda - led dokáže roztrhat i beton.

Planety včetně sloupků budou z nejtrvanlivějšího nám dosažitelného kovu, který má zároveň velmi nízkou atraktivitu pro sběrače - z nerezu.

Nejmenší životnost předpovídáme tabulkám. Jejich barevnost a nehořlavost zaručit nedokážeme. Proto jsou navrženy tak, aby se daly velmi rychle opravovat a vyměňovat. Této vlastnosti chceme využít také pro aktualizace.