Blog

Nebojte se léta

Nic tak dobře nevyvrací zažitou pověru, jako praktická zkušenost. Léto není horší dobou pro crowdfunding než jaro nebo podzim. Nebojte se léta Obrázek

V minulých letech pravidelně klesal počet spuštěných projektů v průběhu července a srpna. Občas se situace zdála opravdu nepříjemná. Málo bylo totiž i přihlášených projektů. Autoři na dotaz přiznávali, že se bojí spouštět své projekty v době, kdy jsou přece všichni na dovolené. Nebyla to samozřejmě pravda tehdy a není to pravda ani letos, jak dokládá právě měsíc červenec.

Pracující lidé ani zdaleka nemají vždy dva měsíce dovolené a nevybírají si ji nutně v létě. Konečně i když na dovolenou odjedou, neznamená to, že musejí být vždy mimo dosah internetu.

V tomto měsíci (červenec 2016) jsme měli aktivních zpravidla mezi 30 a 40 projekty. Několik z nich překročilo stotisícovou hranici a jeden  RE-PLAY staví nové studio! - dokonce milionovou.

startovac781438254_o.jpg

 Takto vypadaly úspěšné projekty 19 července. Všimněte si prosím, že jde o směs v níž chybí snad jen něco od počítačových her. Jsou z tak širokého spektra možností, že lze říci, že neexistuje téma, které by bylo pro léto vysloveně nevhodné. (Kromě těch, které Startovač zapovídá ve FAQ, ale ty jsou nevhodné vždy.)

Pokud jste tedy autor projektu, víte, kde se nacházejí vaši fanoušci a nedáváte si pauzu od vedení kampaně, pravděpodobně se vám bude dařit i v létě. Inu komu se nelení...

Uložit

Uložit

Proč nepoletí? Kdy se pojede? Kudy? Na kolik kusů se letadlo poveze? Kdy se smontuje? Kdo na tom maká a kdy? Prostě o všem ohledně rozborky a sborky letadla TU-154M v našem nejnovějším startcastu. StartCast #17: Velký přelet Obrázek

Někdo sbírá známky, někdo mince a někdo letadla. Aneb s Martinem "Marty" Hrabecem o neskutečně úspěšném crowdfundingovém projektu, který dává termínu letečtí nadšenci zbrusu nové rozměry.  Nutnost pro letecké fandy!
Otázky:
1) 2:17 Proč se letadlo nepřesouvá vzduchem, ale po zemi?
2) 5:00 Jaký je aktuální stav stěhování a odměn?
3) 18:10 Zůstane v letadle původní avianika?
4) 21:26 Jak dlouho bude trvat montáž letadla?
5) 24:37 Na kolik hlavních kusů se letadlo na převoz rozmontuje?
6) 28:08 Budou součástí expozice i informace (historické a technické) o vzniku letadla?
7) 31:08 Účastní se na projektu i hokejisté, kteří byli v Naganu?

Bude film hotový dříve, než umřou vaši rodiče? Spáchá FF seppuku v případě, že film sestřelí kritika? Kolik času nad tím už strávil? Bude trailer? Bude "R" rated verze? StartCast #16: František Fuka Obrázek

Rozhovor s Františkem Fukou + pár filmových a hudebních ukázek, které se středně velkou pravděpodobností možná budou ve filmu.

Závody v gymnastice i na motorkách, knížky, divadelní představení i místo pro setkávání. To všechono se letos už stalo skutečností také díky vám! Přehlídka splněných slibů červen 2016 Obrázek

Kamil Holán je už i se čtyřmi bronzovými doma a probírá se fotografiemi ze závodů. Pokud si chcete zopakovat jak to na ostrově Man vypadalo, stačí zajít na jeho facebookový profil, kde má videa z těch nejnapínavějších úseků. Byl tam díky vám, poslali jste ho tam podporou projektu Pošli Kamila na Tourist Trophy 2016.

vydychano ve stratfordu.jpg

Co tam dělá ta česká vlajka? To jsou liberečtí členové dětského divadla Vydýcháno na mezinárodním divadelním festivalu ve Stratfordu. Co se tam dělo si ještě můžete prohlédnout na facebookové strance.

 gymnastka.jpg

Po mezinárodních gymnastických závodech Carlsbad RG Cup 2016 zůstala jen spousta fotografií, ale krásných.
Fotografie Romana Knedlika, Martina Kozáka

studanka.jpg

Otevíráme Studánku, říkal projekt a takhle tedy komunitní hospůdka vypadá už otevřená.
Studánka na FB

plakat_premiera_maly.jpg

Nezávislý studenský muzikál Cyrano už má po premiéře, ale v divadlech v Českých Budějovicích na něj ještě zajít můžete.

Lilith.jpg

 Bez vás by nevyšlo několik knížek, jako Poklad malé Lilith.

drak.jpg

A Chuť dračího života

FB stránka

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Startcast s Jirkou Doležalem a Honzou Emlerem, autory motivačního diáře Doller 15. StartCast: Doller Obrázek

Doller vybral 550 806 Kč od více jak 1000 startérů. Pokud plánujete kampaň, tak není nic lepšího, než načepat pár zkušeností od lidí, který uspěli.

Kampaň byla zde.

DOLLER

ruka s deskama.jpg

Máte-li zájem o Doller, tak si ho můžete stále objednat na adrese www.doller.cz